Jesse Hall picture

Chancellor's Outstanding Staff Award Winners

2018 - Angela M. Knoerr (A/P), Rebecca L. Ballew (C/O), Fred Wyss (C/M), Lucy Urlacher (T/P)

2017 - Gena Boling (A/P), Lisa L. Jones (C/O), Andy Williams (C/M), Michaelle E. Dorsey (T/P)

2016 - Susan L. Lasley (A/P), Doris Eagle (C/O), Hoke Eichelberger (C/M), Delvin C. Mellerup (T/P)

2015 - Gerald J. Morgan (A/P), Glenna Burkett (C/O), Jerry D. Cummings (C/M), Josh Hendrell (T/P)

2014 - Barbara Breen (A/P), Teresa Howard (C/O), Shawn Spalding (C/M), Josh Hartley (T/P)

2013 - Elizabeth Bankhead (A/P), Martha Pickens (C/O), Terrance Camp (C/M), Steven Heinrich (T/P)

2012 - Patricia Gash (A/P), Sherri Helm (C/O), Eldon Peterson (C/M), James Taylor (T/P)

2011 - Jessica Jennrich (A/P), Donna Thomas (C/O), Joyce Hildreth (C/M), Gordon Ellison (T/P)

2010 - Tyeece Little (A/P), Sharon Black (C/O), Allen James (C/M), Jeffrey March (T/P)

2009 - Alan Marshall (A/P), LeAnn Stroupe (C/O), Garry Phillips (C/M), Jeff Liptak (T/P)

2008 - Larry Skaggs (A/P), Mendy Fuemmeler (C/O), Donald Harter (C/M), Harris "Ed" Durham (T/P)

2007 - Jean Mary Camden (A/P), Rebecca Allen (C/O), Bob Southerland (C/M), Mitch Beaman (T/P)

2006 - Wayne Shoemaker (A/P), Herman Smith (C/O), Della Underwood (C/M), Linda L'Hote (T/P)

2005 - Jenny Workman (A/P), Cynthia Jennings (C/O), David Campbell (C/M), Mary Flanders (T/P)

2004 - Buddy Anliker (A/P), Mary McCush (C/O), Donnie Landrum (C/M), Barb Sonderman (T/P)

2003 - Mary Porter (A/P), Gretchen Schlitz (C/O), Carlous Nevels (C/M), Jacqueline Fernald-Leal (T/P)

2002 - Laura Hacquard (A/P), M. Katherine Smith (C/O), Paul Morris (C/M), Karen Ballew (T/P)

2001 - Jan Degraffenreid (A/P), Cheryl Poelling (C/O), George Mackley (C/M), Tobias Arturo Rojas (T/P)

2000 - T. Joseph Robb (A/P), Janice Wobbe (C/O), Donald Love (C/M), Warren Stiefermann (T/P)

1999 - Kathy Curtis (A/P), Wanda Kent (C/O), Steve Parker (C/M), Sue Schuermann (T/P)

1998 - N. Denise Boessen (A/P), Carol A. Smith (C/O), Mark Furlong (C/M), Juan Luna (T/P)

1997 - John Marshel Gordon (A/P), Jennifer Arnold (C/O), Raymond Leaton (C/M), Barbie Gibbs (T/P)

1996 - Howard Kincaid (A/P), Kathy J. Basnett (C/O), John Burks (C/M), Scott Keith (T/P)

1995 - Grace B. Butler (A/P), Lea Mountjoy (C/O), Keith Ziegelbein (C/M), Randy C. Wright (T/P)

1994 - Brenda Robinson (A/P), Elda Carothers (C/O), Randall Simmons (C/M), Rosa Lee Dudley (T/P)

1993 - Denise Matroni (A/P), Paula Jean Belyea (C/O), Tilford Spry (C/M), Ann Daughtridge (T/P)

1992 - Paulletta King (A/P), Eileen Woody (C/O), Karen Jordan (C/M), Melissa Anne Dollar (T/P)

1991 - Ronald L. Haffey (A/P), Patricia White (C/O), Marilyn Marshall (C/M), Bill Vellema (T/P)

1990 - Randall Sapp (A/P), Ted Turner (C/O), Mary Smith (C/M), Harold Sontag (T/P)

1989 - Tracy Bocklage (A/P), John Wingate (C/O), Peter Dohm (C/M), Phil Shocklee (T/P)

1988 - Robert Chaney (A/P), Maurice Goldman (C/O), Susan Burns (C/M), Donna Otto (T/P)

1987 - Jack Duwayne Rhodes (A/P), Marilynn S. Keil (C/O), Wood Hatton, Jr. (C/M), Charles Redmon (T/P)

1986 - Bill Brown (A/P), Carol Trammell (C/O), Jim Bonuchi (C/M), Jeanette Harris Jefferson (T/P)

1985 - Patsy R. Higgins (A/P), Suzanne B. Schoonover (C/O), Nancy Moffitt (C/M), Mary Johnson (T/P)

1984 - Frances L. Malloy (A/P), Sandra Clark (C/O), Maurice E. Craig (C/M), James Ware (T/P)

1983 - Gary L. Wunder (A/P), Donna Jackson (C/O), Elmer F. McQuitty (C/M), Jack D. England (T/P)

1982 - Charity J. Flack (A/P), Judy L. Hamilton (C/O), Goldie Mae Proctor (C/M), Lawrence Walden (T/P)

1981 - Mark M. Hulse (A/P), Kathleen Watkins (C/O), Joseph T. Lee, Sr. (C/M), Jill Cunningham (T/P)

1980 - Percy J. Sallee (A/P), Dianne K. Robinson (C/O), Robert Copenhaver (C/M), Lawrence R. Clark (T/P)